Víte, jaká sportovní výživa je pro vás ta pravá?
Novinky

Víte, jaká sportovní výživa je pro vás ta pravá?

Je známá věc, že pokud pravidelně sportujete, běžná strava vašemu tělu nedokáže dát všechny potřebné látky. Ty je pak třeba doplňovat pomocí sportovní výživy. Užívat by ji měli vlastně všichni, kdo se věnují pravidelné fyzické aktivitě, protože dodává tělu potřebné živiny, energii pro sport a pomáhá růstu a regeneraci svalů. Není však výživa jako výživa, proto byste při výběru měli věnovat pozornost několika faktorům. 

Pod pojmem sportovní nebo také fitness výživa se skrývají nejrůznější sportovní doplňky stravy. Ty ve většině případů pomáhají sportovcům k lepším výkonům. Možná si řeknete, že to není nic pro vás, že máte sport jako hobby. Jenomže to není tak úplně pravda.  I když se sportu věnujete pouze rekreačně, nebo ho berete jako prostředek pro hubnutí a udržení kondice, je potřeba si jídelníček obohatit o proteiny, aminokyseliny, sacharidy, kreatin, vitamíny, minerály a další mikroživiny.   

Jak si vybrat správnou sportovní výživu? 

Nabídka sportovní výživy je rozmanitá a můžete v ní najít přípravky vhodné pro růst svalů, regeneraci i snižování hmotnosti. Živiny, které tyto přípravky poskytují, sice obsahuje i běžná strava, ale v daleko menším množství a často i s nežádoucími složkami. Běžně by měl mít člověk jídelníček s následujícím složením: 

  • Bílkoviny: 15–20 % 
  • Sacharidy: 50–55 % 
  • Tuky: 20–30 % 

Přesné poměry vždy závisí na tom, čeho chcete dosáhnout. 

Chcete nabírat svalovou hmotu? 

Pokud chcete nabírat svaly, musíte zvýšit příjem proteinů, ty jsou pro svaly nezbytné. Podporují jejich růst a při fyzické námaze brání úbytku svalové hmoty. Perfektním příkladem proteinu je vaječný bílek, který obsahuje kompletní profil aminokyselin, a díky tomu se řadí mezi nejkomplexnější zdroje bílkovin na trhu. 

Chcete zhubnout? 

Když chcete hubnout zdravě, musíte vedle redukce tuku myslet také na to, abyste si udrželi svalovou hmotu. Abyste tedy nehubli kromě tuku i svaly, musíte svůj redukční jídelníček doplnit o důležité proteiny a aminokyseliny. Perfektním sportovním doplňkem pro hubnutí je právě Protein Keto Shake, který vás zasytí na dlouhou domu. Kromě toho je také bohacený o aminokyseliny, MCT tuky a antioxidant astaxanthin. Díky obsaženým patentovaným probiotikům LactoSpore® navíc prospívá vašemu trávení. 

Chcete zlepšit regeneraci? 

Regenerace po sportovních výkonech je věc, na kterou se často zapomíná. Pokud patříte i vy mezi ty, kteří se po tréninku odeberou spát bez večeře, pak se nedivte, že vám svaly ubývají a kila se nehýbou. Svaly potřebují po tréninku pořádnou dávku bílkovin a aminokyselin. I tentokrát můžete sáhnout po našem Protein Keto Shake drinku který obsahuje 70 % proteinu vaječného bílku, díky dalším složkám je navíc lehce stravitelný, tudíž si ho můžete dopřát i po večerním cvičení. 

Myslete na to, že výživa má pro váš život i sportovní výkon naprosto zásadní význam. Když budete svému tělu dopřávat ideální poměr mikroživin, bude správně fungovat a vy budete moci žít svůj život podle svých představ. 

Mohlo by vás zajímat

Zkouška