Rozhovor: Osobní trenérka Veronika Šindelářová o astaxanthinu + TIP na zdravou snídani

16.3.2017

Vedle jiných blahodárných účinků na organismus má astaxanthin schopnost zvyšovat výkonnost a vytrvalost1 a zmírnit poškození svalů způsobené cvičením2. Právě z toho důvodu je skvělým doplňkem stravy také pro ty, kteří se věnují různým sportovním aktivitám. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Veronikou Šindelářovou, osobní trenérkou a několikanásobnou mistryní světa a Evropy ve sportovním aerobiku, která pro vás testovala ALGASTIN na vlastní kůži. Připravila pro vás také recept na zdravou snídani.

Bonaloka - Veronika ŠindelářováAstaxanthin je v ČR pro širokou veřejnost stále málo známým pojmem. Kdy jste o něm poprvé slyšela vy?
Asi před rokem ve spojitosti s jinými antioxidanty. Bohužel byl na českém trhu těžko dostupný.

Dbáte u doplňků stravy a potravin na jejich složení a původ?
Ano a trochu mě štve, že dnes lidé u doplňků (stravy a potravin, pozn. redakce) pro sportovce koukají na marketingová tvrzení na obalu a neřeší samotné složení. Já si u produktů hlídám, aby obsahovaly co nejvíce účinných přírodních látek.

To všechno ALGASTIN splňuje. Jaké účinky na sobě za dobu užívání pozorujete?
Přesně tak. Užívám ho už 2 měsíce, mám díky němu při sportu větší výdrž a hodně mi pomáhá proti únavě. Svaly se rychleji regenerují a méně bolí. Celkově se cítím mnohem lépe, mám více energie, a dopřávám tak klientům namáhavější lekce. :-)

To mají určitě velkou radost. :-) A nějaké negativní účinky?
Žádné negativní účinky se u mě neprojevily.

Máte pro nás tip, kdy a jak ALGASTIN konkrétně vy užíváte?
Každé ráno si ho přimíchám přímo do snídaně, třeba do jogurtu nebo tvarohu. Mým úplně nejoblíbenějším jídlem, do kterého ho přidávám, je ovesná kaše s lesním ovocem, ořechy a burákovým máslem. Když mě čeká náročný trénink, užívám ho ještě přímo před aktivitou s želatinovou kapslí s omega-3 mastnými kyselinami.

Co byste doporučila závěrem?
Jaro je ideálním obdobím pro změnu životního stylu. Kombinujte zdravou stravu s dostatkem pohybu a změnu na sobě pocítíte velmi brzy.

Rychlá ovesná kaše podle Veroniky Šindelářové

Připravte si ovesnou kaši přes noc!

Budete potřebovat:
½ hrnku ovesných vloček
½ hrnku mléka
½ lžíce agávového nebo datlového sirupu (případně více, podle chuti) 
Denní dávku ALGASTINU
1 lžíci arašídového másla – můžete zkusit také mandlové, kešu, či kombinaci více ořechových másel
Hrst lesního ovoce – můžete použít i mražené (pro konzumaci samozřejmě rozmrazte)
Hrstičku kešu – případně také pekanových nebo vlašských ořechů

Ovesné vločky smícháme v uzavíratelné nádobě s mlékem, agávovým sirupem a dávkou ALGASTINU. Vše důkladně promícháme, přiklopíme a dáme do ledničky, ideálně přes noc.
Ráno kaši dozdobíme ovocem, které můžeme přisladit troškou sirupu, arašídovým máslem a ořechy a podáváme.
Jednoduché, zdravé a výborné!

 

Bonaloka - Veronika ŠindelářováVeronika Šindelářová

Pětinásobnou mistryni Evropy a čtyřnásobnou mistryni světa ve sportovním aerobiku můžete potkat ve fitness centru Domyno na Praze 4 a Bomton Power Concept na Praze 1. Vedle skupinových lekcí pro zpevnění celého těla nabízí osobní tréninky šité na míru svým klientům. Vždy bere ohled nejen na jejich fyzickou zdatnost, ale také přání a požadované výsledky. Při trénincích využívá osvědčených i inovativních cvičebních pomůcek, jako je BOSU, TRX, Flowin, Core Flyte či Power Plate. Každý si tak může najít to, co mu bude nejvíce vyhovovat a především ho bude bavit!

Facebook: Veronika Šindelářová

 

1 Dietary Supplementation with Astaxanthin-Rich Algal Meal improves strength Endurance

2 Ivana Baralic, Marija Andjelkovic, Brizita Djordjevic, et al., “Effect of Astaxanthin Supplementation on Salivary IgA, Oxidative Stress, and Inflammation in Young Soccer Players,” Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, vol. 2015, Article ID 783761, 9 pages, 2015. doi:10.1155/2015/783761

Astaxanthin - král antioxidantů

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.