NASA: Astaxanthin pro astronauty

18.7.2019

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, zkráceně NASA (anglicky National Aeronautics and Space Administration) začala zkoumat možnost pěstování mikrořasy Haematococcus pluvialis v podmínkách mikrogravitace. Tato řasa je nejbohatším zdrojem astaxanthinu, jednoho z nejsilnějších přírodních antioxidantů na světě.

NASA si od experimentu slibuje získání snadno dostupného dietního doplňku, který by podporoval zdraví astronautů na dlouhodobých misích při průzkumu vesmíru. Tento výzkum byl navržen vysokoškolským studentem a absolventem programu NASA Community College Aerospace Scholars (NCAS).

Zájmu ze strany NASA o astaxanthin se nelze divit, jelikož neustále přibývají nezávislé vědecké studie o pozitivních účincích tohoto antioxidantu na lidský organismus. Jedná se o blahodárné působení na imunitu, mozek, kardiovaskulární systém, játra, oči a další orgány. Nezanedbatelné jsou i protizánětlivé účinky astaxanthinu a pozitivní působení na fyzickou výkonnost a kognitivní funkce. Mnoho odkazů na studie o prospěšnosti astaxanthinu naleznete na našem webu.

Zdroj: https://blogs.nasa.gov/stationreport/2019/05/15/iss-daily-summary-report-5152019/

Zdroj fotografie: https://www.nasa.gov

Astaxanthin - král antioxidantů

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.